Četrtek – 28. 5. 2020, 7. razred

Pozdravljeni,

danes prehajamo na književnost, marsikdo je na to že težko čakal. Pred branjem pa vam v razmislek podajava nekaj iztočnic, na katere odgovorite v zvezek pod književnost. Še prej napišite naslov Prežihov Voranc: Potolčeni kramoh, saj bo to vaše sledeče branje. (Avtorjevo pravo ime je sicer Lovro Kuhar.) Torej:

• Ali imaš kakšen vzdevek? Katerega? Kaj pa tvoji sošolci/sošolke? Kako se nazivate med seboj?
  • Kakšni so običajno takšni priimki: duhoviti, zanimivi, žaljivi, nesmiselni, neumni …? Zakaj sploh nastajajo?
  • Kako se osebe odzivajo na takšne vzdevke: se ob tem zabavajo, jih to jezi, postanejo nasilne …? Zakaj tako meniš?

Kaj pomeni beseda kramoh, boste izvedeli, ko se boste zdaj lotili branja zgoraj omenjenega besedila. Uporabite abecedno kazalo, da boste zgodbo v berilu hitreje našli, potem pa veselo na delo in veliko užitkov ob branju.

Lep pozdrav!

Ta vnos je bil objavljen v 7. razred. Zaznamek za trajno povezavo.